Otvorene su prijave za New EIT Strategy

14. lipnja u od 10. do 17.30 održat će se New EIT Strategy događaj u organizaciji Europskog instituta za inovacije i tehnologiju i Portugala kao države koja predsjedava vijećem Europske Unije.

Na događaju će predstaviti novu strategiju djelovanja koja ima 4 smjera – omogućiti EIT zajednici da pojača svoj utjecaj, podupre visoko obrazovanje i pomogne razvoju manje razvijenih europskih regija. Također EIT će pokrenuti još dvije zajednice znanja i inovacija.

Prvu 2022. godine vezanu uz kulturu i kreativne znanosti, a drugu 2026. godine koja će se baviti vodom, morem, te morskim sektorom i ekosistemom.

Događaj je hibridnog tipa pošto će se održati uživo na Institutu za nanotehnologiju u Portugalu, no moći će mu se pristupiti „online“.

Prijaviti se možete ovdje.

Više o događaju možete saznati ovdje.